• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

دکتر میثم شکری ساز بر این باور است که ایجاد بوم مدل کسب و کار می تواند سبب موفقیت در فعالیت های تجاری و اقتصادی شود. بهره گیری از روش های ساده اما کاربردی می‌تواند در این فرایند موثر واقع شود. کارآفرینان باید به ‌گونه‌ای عمل کنند که بتوانند کسب و کار خود را با شرایط محیطی تطبیق دهند. به همین خاطر نیاز است که خلاقیت خود را جهت دستیابی به موفقیت به ‌کار گیرند. با تکیه بر قدرت ابتکار و انعطاف‌پذیری در کنار برنامه‌ریزی، می‌توان زمینه های لازم را جهت دستیابی به موفقیت یک کسب و کار فراهم نمود. در ادامه مقاله قصد داریم در رابطه با ایجاد و تکمیل بوم مدل کسب و کار از دیدگاه دکتر شکری ساز، اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

در رابطه با بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) چه میدانید؟

یکی از ابزارهای مهم در مدیریت کسب ‌و کار که مورد توجه کارآفرینان قرار گرفته، بوم مدل کسب و کار می باشد. از این مفهوم برای تحلیل، طراحی و بهبود مدل کسب‌ و کار استفاده می شود. بوم مدل کسب و کار به ۹ بخش اصلی اشاره دارد که شامل کانال توزیع، مشتریان، ارزش پیشنهادی، ارتباط با مشتریان، فعالیت های اصلی، جریان درآمد، شرکای تجاری کلیدی و ساختار هزینه ها می باشد. با استفاده از این مدل می‌توان فرصت ها را جهت ایجاد شرایط بهتر به منظور دستیابی کسب و کار به موفقیت، تجزیه و تحلیل کرد.

تکمیل بوم مدل کسب ‌و کار یکی از موضوعات مهمی است که دکتر میثم شکری ساز نسبت به آن تاکید خاصی دارد. ایشان با ارائه دوره‌ها و مشاوره‌های متعدد به افراد علاقه مند به حوزه کارآفرینی کمک می کنند تا بتوانند بوم مدل کسب و کار خود را در چارچوب اصولی به طور کامل تدوین نمایند. شکری ساز بر این باور است که تحلیل مواردی چون مشتریان هدف، ارزش پیشنهادی و چگونگی ارائه آن، شناسایی منابع مورد نیاز و موانع اصلی بازار می‌تواند از جمله روش ‌های موثر در ایجاد و تکمیل بوم مدل کسب ‌و کار باشد. ایشان با اشاره به تجربیات خود و ارائه مشاوره های آموزشی، بهترین راهکار را جهت تکمیل بوم مدل کسب و کار به کارآفرینان پیشنهاد می دهند.

ایجاد بوم مدل کسب و کار با میثم شکری ساز

نظر دکتر میثم شکری ساز در رابطه با نحوه تکمیل بوم مدل کسب و کار

دکتر میثم شکری ساز تاکید دارند که تکمیل این فرایند باید برای هر کسب و کاری به صورت اصولی انجام شود. هر بخش از مولفه های تشکیل‌ دهنده بوم مدل کسب و کار باید به ‌طور جداگانه بررسی و استراتژی ‌های مناسبی برای هر کدام از آنها طراحی شود. مدیران کسب و کار در این مسیر باید نیازها و انتظارات مشتریان را بررسی کنند. کسب رضایت مشتریان از کیفیت خدمات و محصولات می تواند در موفقیت یک کسب و کار نقش مهمی داشته باشد. همچنین ارائه خدمات با کیفیت با رعایت اصول اخلاقی، در فرایند تکمیل بوم مدل کسب و کار بسیار اهمیت دارد. زیرا این مورد به تنهایی می تواند باعث موفقیت یک کسب و کار شود. برای هر کدام از بخش های اصلی بوم مدل کسب و کار باید برنامه تجاری خاصی را تدوین نمود.

در رابطه با دکتر میثم شکری ساز بیشتر بدانید

زندگینامه دکتر میثم شکری ساز، بهترین منبع برای جوانان علاقه ‌مند به کارآفرینی و رشد و توسعه فردی است. دکتر شکری ساز توانسته است تحصیلات عالیه خود را در رشته‌های مدیریت و کسب‌ و کار در بهترین دانشگاه های داخلی و خارجی به اتمام برساند. از دکتر شکری ساز به عنوان بهترین کارآفرین موفق ایرانی در کشور یاد می شود. کسب مدرک دکترا در رشته کارآفرینی توسط دکتر شکری ساز، نشانگر دانش و تخصص بالای ایشان در این زمینه است. ایشان در رابطه با موضوعات مختلف مدیریتی نظریات ارزشمندی دارند که با ارائه تجربیات خود توانسته اند اطلاعات مفیدی را به جوانان انتقال دهند. بهره‌گیری از تجربیات موفق دکتر شکری ساز می‌تواند برای بسیاری از افراد علاقه مند به حوزه کارآفرینی و توسعه فردی کارساز باشد.

با توجه به سوابق دکتر میثم شکری ساز در زمینه‌های مختلف از ایشان به عنوان یکی از بهترین الگوهای موفق برای جوانان یاد می شود. ایشان تاکنون دوره‌های آموزشی متعددی را برای ارتقاء دانش و مهارت‌های کارآفرینان برگزار کرده اند. با توجه به تخصص و تجربیات فراوان دکتر شکری ساز می‌توان از مشاوره‌های آموزشی ایشان در موفقیت یک کسب و کار نهایت بهره را برد. دکتر شکری ساز تاکنون بیش از ۲۰ کتاب مرتبط با حوزه مدیریت را به رشته تحریر درآورده است.  

دکتر میثم شکری ساز با درک عمیق از شیوه های مدیریتی و فرهنگ کسب‌ و کار در ایران، می‌تواند به سوالات و مشکلات کارآفرینان پاسخ دهد. برگزاری دوره‌ها و سمینارهای متعدد نیز امکان ارتباط مستقیم با ایشان را برای دریافت مشاوره های آموزشی برای افراد علاقه مند فراهم می کند.

کارآفرین کشوری میثم شکری ساز

و کلام آخر

دکتر میثم شکری ساز یکی از بهترین افرادی است که در حوزه کارآفرینی و مدیریت کسب و کار فعالیت دارد. وی با تکیه بر دانش و تجربیات گسترده‌اش، می‌تواند راهنمای مناسبی برای کسانی باشد که می‌خواهند کسب ‌و کار خود را شروع کنند. مشاوره آموزشی در زمینه تدوین بوم مدل کسب ‌و کار از جمله خدمات ارزنده‌ای است که دکتر شکری ساز به کارآفرینان ارائه می‌دهد. افراد علاقه مند می توانند با استفاده از مشاوره های آموزشی دکتر شکری ساز بر موانع پیش روی خود در مسیر موفقیت غلبه نمایند. موفقیت در کسب ‌و کار مستلزم تدوین استراتژی مناسب است. بنابراین شرکت در دوره های آموزشی دکتر شکری ساز در این رابطه می تواند بسیار کارساز باشد.