• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

سنجش مهارت فروش کمک می کند که فروشنده بتواند در عملکرد خود موفق تر باشد. برای این که تیم فروش بتوانند به بهترین شکل فعالیت داشته باشند، لازم است که از توانایی ها و مهارت های مرتبط با این حرفه برخوردار باشند. مهم است که آنها بدانند چه کارهایی می تواند به افزایش فروش منجر شود. با کمی تحقیق و جست و جو می توانند متوجه شوند که چه کمبودهایی موجب شده است که نتوانند فروش خوبی داشته باشند. ابتدا لازم است این مهارت ها را بشناسند. بعد برای یاد گرفتن آنها زمان صرف کنند. توسعه مهارت های فروش به طور قطع می تواند در روند آن مؤثر واقع شود. حرفه ای شدن در کار فروش یاد گرفتنی است. در ادامه درباره پرسش های سنجش این مهارت ها اطلاعات بیشتری آورده شده است.  

مهارت های مشاور حرفه ای فروش

سنجش مهارت فروش در بازه های زمانی مختلف برای هر کسب و کار ضروری به نظر می رسد. مهارت های لازم برای مشاور فروش شدن عبارت اند از:

تست آنلاین فروش

مزایای سنجش مهارت فروش

سنجش مهارت فروش به این معنا است که هر فروشنده ای بتواند کارکرد خود در فروش را با یک معیار عالی ارزیابی کند. در این سنجش رفتارها و واکنش های شما در مرحله های مختلف مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند. به طور حتم شرکت در آزمون ها و سنجش هایی که برای واحد و تیم فروش در نظر گرفته شده اند به ارتقای حرفه ای آنها کمک بسیار زیادی می کند. آزمون ها به طور معمول دارای چند مرحله هستند و زیر نظر معلم های متخصص انجام می گیرند. برخی از مزایایی که سنجش می تواند در پی داشته باشد عبارت اند از:

این شغل فراز و نشیب های زیادی دارد و یکی از مهم ترین مشخصاتی که هر فروشنده ای باید داشته باشد این است که به آن علاقه داشته و نگاهی مثبت به آن داشته باشد. آموختن مهارت فروش از روی اجبار و عدم صداقت موجب می شود که فروشنده در طولانی مدت با مشکلات زیادی مواجه شود. به همین علت هم ضروری است که هر فروشنده ای که در تست ها و آزمون ها شرکت می کند، پاسخ های صادقانه بدهد تا نتیجه کارآمد باشد.  

پرسش های متداول تست آنلاین فروش

پاسخ های سنجش مهارت فروش می توانند انعکاس دهنده رفتار و احساسات شما باشند. مهم است که در زمان مناسب و با دقت به آنها جواب دهید. برخی از این پرسش ها در ادامه آورده شده است:

بررسی پاسخ های چهار پرسش ابتدایی سنجش مهارت فروش

می توانید پاسخ های خود را که به پرسش های سنجش مهارت فروش که در بالا آورده شده بود دادید بررسی کنید. اگر پاسخ شما به پرسش اول بله باشد و سود شخصی اولین هدفتان برای فروش باشد، به این ترتیب نیازهای مشتری در اولویت های بعدی قرار می گیرند. این روند موجب می شود که به تدریج انگیزه خود را در کار از دست بدهید. برای آنها که رضایت مشتری اهمیت بیشتری دارد، رضایت شغلی بیشتری خواهند داشت.

در صورتی که پاسخ شما به سؤال دوم تست آنلاین فروش مثبت است و گاهی به مشتری دروغ می گویید‌، باید در نظر داشته باشید که باید به دنبال این باشید که چرا در کارتان به این تاکتیک متوسل می شوید. حرفه ای ها هیچ وقت استانداردهای اخلاقی را زیر پا نمی گذارند و حاضر نیستند به هر قیمتی از فروش خود صاحب سود شوند.

فروشنده هایی که مراحل فروش را نادیده می گیرند و فقط به نتیجه فکر می کنند به پرسش سوم پاسخ مثبت می دهند. اگر شما هم جزء این دسته هستید، به زودی به این نتیجه می رسید که حذف کردن هر کدام از مراحل فروش به ضرر شما تمام خواهد شد.   

هر فروشنده ای که مهارت فروش داشته باشد، می داند که باید مشکلات فرآیند فروش را خودش به گردن بگیرد. در صورتی که شما بر این اعتقاد باشید که محصولات و خدمات شما ارزش قیمتش را دارد، مشتری هم به همین نتیجه خواهد رسید.

بررسی پاسخ های چهار پرسش انتهایی سنجش مهارت فروش

بعد از سنجش مهارت فروش و دادن پاسخ مثبت به سؤال پنجم به این معنا است که شما علاقه ای به یادگیری و گسترش اطلاعات خود ندارید. فروشنده های خوب و حرفه ای همیشه تا زمانی که در این شغل هستند در حال یادگیری اند. باید سعی کنید اطلاعات خود را به روز کنید و دانش خود را در زمینه شغلی تان توسعه دهید. این که در کار فروش نگرش مثبت داشته باشید الزامی است. فروشنده های حرفه ای می دانند که باید نگرش مثبت خود را با مهارت های فروش ترکیب کنند. اگر برای شما هم پیش آمده است که در این کار بی انگیزه شده اید، باید به فکر درمان آن باشید.    

در صورتی که در تست آنلاین فروش بالا به پرسش هفتم جواب مثبت داده اید، باید بدانید که فروشنده هایی که حرفه ای عمل نمی کنند و تازه کار به حساب می آیند، جواب رد مشتری به درخواستشان را شخصی تلقی می کنند. در صورتی که باید به این مسئله مهم توجه داشت که در پی هر پاسخ منفی از طرف مشتری دلیلی وجود دارد. شما برای این که بتوانید در این حرفه باقی بمانید باید به نه شنیدن عادت کنید. باید بتوانید از شکست های خود برای موفقیت های بعدی سود ببرید.

جواب مثبت دادن به پاسخ هشتم سنجش مهارت فروش به این معنا است که شما برای مشتری هایتان چه از شما خرید کنند و چه خرید نکنند ارزش قائل هستید. ارسال پیام تشکر برای مشتری که از شما خرید نکرده است می تواند حس خوبی در او ایجاد کند و امکان زیادی وجود دارد که در خرید بعدی به سراغ شما بیاید. هر عملی در کار فروش باید حساب شده و دقیق باشد. اگر می خواهید در این شغل بمانید باید قضاوت های شخصی را کنار بگذارید و حرفه ای عمل کنید. همواره رضایت مشتری را در همه مراحل فروش مد نظر داشته باشید. خوب است که همه مراحل فروش را یکی یکی پشت سر بگذارید.  

مراحل مختلف فروش

در یکی از پرسش های سنجش مهارت فروش به این نکته اشاره شده بود که فروشنده نباید تنها به فکر تمام کردن معامله و بستن قرارداد باشد. بلکه باید همه مراحل فروش را یکی یکی پشت سر بگذارد تا بتواند از همه آنها سود ببرد. هر مرحله باید به دقت اجرا شود. در ابتدا باید مقدمات آشنایی را فراهم ببینید. لازم است که خودتان را معرفی کنید و با مشتری آشنا شوید. این کار به شما کمک می کند که بهتر بتوانید نیازها و انتظارهای مشتری را تشخیص دهید. همه تلاش شما در معرفی محصولات و خدمات باید این باشد که بر روی منافع مشتری تمرکز کنید. با این کار می توانید اعتماد مشتری را هر چه بیشتر به خود جلب کنید. بعد می توانید در این باره که آیا محصولات یا خدمات شما می توانند نیازهای مشتری را برآورده کنند یا نه سخنوری کنید.  بعد از سنجش و تست آنلاین فروش متوجه خواهید شد که اگر محصولات و خدمات شما پاسخگوی نیاز مشتری شما نباشد، باید دقیق به دلایل مخالفت و دغدغه های او گوش کنید. برخورد منطقی شما باعث خواهد شد که مشتری حتی اگر از شما خرید نکند، شما را به دوستان و آشنایانش که محصولات و خدمات شما مطابق با نیاز آنها است معرفی کند.