• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

خدمات مشاوره فروش آقای فروش

مشاوره فروش در طی سال های اخیر تغییرات زیادی کرده است. وضعیت فروش در ایران دیگر به شکل سنتی گذشته نیست. دلیل آن هم این است که سطح علمی فروشنده ها و همچنین خریدارها بالاتر رفته است. در کسب و کارها این وظیفه به طور معمول بر عهده تیمی از کارشناسان متخصص است. کارشناسانی که تجربه و دانش کافی در این زمینه داشته باشند. آنها دیدی ۳۶۰ درجه به مسائل پیرامون خود دارند و می توانند راهکارهای اثرگذار هوشمندانه ای را به کسب و کارها ارائه کنند. مشاوره در حوزه فروش شامل تدوین و تبیین راهکارهای مختلف برای بازاریابی، تعیین قیمت و یافتن بازارهای جدید می شود.

فروش کاری تخصصی است و برای این کار باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. برای آموزش تکنیک های فروش باید به سراغ مراکز و افرادی رفت که بتوانند تجربه های خود را به تیم فروش شما انتقال دهند. مراکزی که توانسته اند علم خود در زمینه فروش را به روز کنند و در همه کسب و کارها حرفی برای گفتن داشته باشند. مهم نیست کسب و کار شما در چه حوزه ای است و اندازه آن چقدر است، مهم این است که می توانید برای بالا بردن تعداد مشتری های خود و ایجاد تغییرات گسترده در بازاریابی از دانش افراد ماهر استفاده کنید.  

مشخصات مشاور فروش حرفه ای

مشاوره فروش را می توان یکی از مهم ترین بخش های یک کسب و کار دانست. بدون داشتن یک تیم حرفه ای کنار زدن رقبا برای شما ممکن نیست. در حال حاضر چاره ای ندارید به جز این که خود را به دانش و علم بازاریابی روز دنیا مجهز کنید. همه تلاش ها و مهارت هایی که کارمندان دیگر در یک کسب و کار انجام می دهند بعد از به فروش رسیدن خدمات و محصولات است که به بار می نشیند. به همین دلیل است که بازاریاب ها در هر کسب و کار نقشی کلیدی را ایفا می کنند.

یک مشاور حرفه ای شنیدن نه را به عنوان یک اصل پذیرفته است، اما موجب نمی شود که روحیه اش را از دست بدهد. مدل فرهنگی جاری در کشور ما به خیلی از افراد اجازه نمی دهد که همان ابتدا به بازاریاب نه بگویند. ولی یک مشاور خوب باید آنقدر مهارت داشته باشد که از همان ابتدا خریدار را از غیر خریدار تشخیص دهد. بدون کسب چنین دانشی ممکن است مشاور زمان و هزینه زیادی را از دست بدهد. در مشاوره فروش توصیه می شود که بازاریاب از هر فرصتی برای افزایش تعداد مشتری ها استفاده کند. هر فردی از نظر یک مشاور متخصص این پتانسیل را دارد که به یک مشتری دائمی تبدیل شود.

مهم ترین ویژگی مشاور حرفه ای فروش

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات یک مشاور حرفه ای فروش این است که محصولات و خدمات کسب و کار را به خوبی بشناسد. او باید بتواند خودش را جای خریدار بگذارد و با توجه به نیاز او و شناختی که از او پیدا کرده است، دست به انتخاب برای او بزند. در حین آموزش تکنیک های فروش درباره تحلیل اقتصاد منطقه مورد نظر، آینده نگری و بررسی روند بازار و همچنین به روز نگه داشتن اطلاعات اقتصادی نیز صحبت می شود. اگر تمایل دارید در این حوزه وارد شوید، باید بتوانید برای کسب و کار یک برنامه فروش داشته باشید و بر اساس آن فعالیت کنید. باید بتوانید مشتری خود را به انجام دادن تست سنجش فروش تشویق کنید.   

نیاز به مشاوره فروش در همه کسب و کارها

مشاور فروش بدون ارائه راه حل های مناسب در موقعیت بحران نمی تواند کاری از پیش ببرد. مشاوری که در این زمینه مهارت و دانش کافی به دست آورده باشد می تواند متضمن ثبات کسب و کار شود. استفاده از راهکارهای جدید و به کار بردن بازاریابی مطابق با تغییرات روز یکی از مهم ترین مهارت هایی است که تنها باید از مشاوران حرفه ای فروش درخواست کرد. هر کسب و کاری که مشاور فروش داشته باشد، به طور حتم در جهت مشتری مداری در حرکت است. به دلیل این که مشاوران دارای فن بیان قوی هستند، می توانند برنده جلسه ها با مدیران کسب و کارهای دیگر باشند.

بدون مهارت مذاکره هیچ فردی نمی تواند به یک مشاور خوب تبدیل شود. البته در دوره های آموزش تکنیک های فروش درباره این مهارت نکات لازم به مشاوران ارائه خواهد شد. لازم است که مشاور از قدرت تجزیه و تحلیل بالایی برخوردار باشد. حتی کسب و کارهایی که داری تیم مشاوره هستند هم در مواقعی نیاز دارند از مشاوران فروش کمک بگیرند. در فرآیند مشتری یابی و پیدا کردن راه حل برای چالش های ایجاد شده در مسیر و تحلیل و رصد کسب و کارهای رقیب، صحبت با یک مشاور فروش می تواند بسیار اثرگذار واقع شود.    

خدمات مشاوره فروش

مشاوره فروش باید خدمات زیر را به کسب و کارها ارائه دهد:

وظایف مشاوره فروش

از وظایف مشاوره فروش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین مشاور فروش

مشاور فروش برای این که به بهترین شکل کارش را انجام دهد، باید تخصص لازم را داشته باشد. آنها می توانند با کاربرد تکنیک های فروش و قیمت گذاری مناسب ترین و بهترین شیوه های بازاریابی و تبلیغاتی را انتخاب کنند. بعد هم بتوانند گام های لازم برای توسعه بازار را فراهم کنند. باید کمبودهای کسب و کار را بشناسند و با صرف هزینه ای کم سودآوری بیشتر را برای کسب و کار به همراه بیاورند. آنها باید از محصولات شما استفاده کنند و از همه مشخصات، نقاط قوت و ضعف آنها اطلاعات کافی کسب کنند.   

مشتری ها می توانند بهترین مشاوره فروش کسب و کار را به شما بدهند. در صورتی که مشتری ها احساس واقعی خود را در زمان استفاده از محصول به کسب و کارها انتقال دهند، به طور قطع همه مشکلات رفع خواهند شد. به دلیل این که مشتری ها تمایل ندارند زیاد حرف بزنند و امکان گفت و گوی مستقیم با آنها وجود ندارد. تحلیل رفتار آنها و کشف احساس و افکار آنها ضروری است و این کار تخصصی را می توان به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه واگذار کرد.

آموزش مشاوره فروش

مشاوره فروش موجب رشد و بهبود عملکرد بخش فروش کسب و کار می شود. اما به طور قطع نمی توان این کار تخصصی را از افراد غیر متخصص درخواست کرد. تیم فروش باید مهارت های لازم برای این کار را به دست آورده باشند. برای این که بتوانید به چنین افرادی دست پیدا کنید باید از شرکت ها و سازمان هایی که می توانند چنین خدماتی را ارائه دهند کمک بگیرید. فروش نگرشی تازه از کسب و کار، محصولات و خدمات و مشتریان به دست می دهد و موجب می شود بتوانید رویکردی جدید نسبت به آنها پیدا کنید.