• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

تکنیک های کاربردی و مهم برای افزایش فروش با پیامک

تکنیک های کاربردی و مهم برای افزایش فروش با پیامک

افزایش فروش با پیامک پروسه ای پر اهمیت به حساب می آید که وضعیت خیلی از کسب و کار ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در حال حاضر بازاریابی پیامکی، یکی از مطرح ترین و بهترین روش های موجود برای افزایش تعداد مشتریان و بالا بردن سطح فروش به حساب می آید که مزایای زیادی را در خود جای داده است. برای اینکه شما بتوانید از روش های افزایش فروش استفاده کنید، لزوما باید تکنیک های نوین و به روز را نیز مورد استفاده قرار دهید. هر کدام از این تکنیک ها به نحوی خاص بر روی بازدهی نهایی به نحوی خاص موثر خواهند بود. امروز ما قصد داریم تا در مورد افزایش مشتریان با پیامک با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

نکات مهم افزایش فروش با پیامک

برای افزایش فروش با پیامک شما همواره باید به یک سری نکات خاص توجه کنید. همه این نکات بر روی روند افزایش تعداد مشتریان به نحوی خاص تاثیر گذار خواهند بود. به صورت کلی، یکی از حساس ترین و تاثیر گذار ترین روش های تبلیغات، ارسال پیامک های مختلف به مشتریان می باشد. در صورتی که شما یک استراتژی درست و دقیق را در اختیار داشته باشید، به راحتی می توانید این پروسه را طی کنید. پس اولین نکته ای که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به در اختیار داشتن یک استراتژی دقیق و درست است.

پس از تعیین استراتژی برای افزایش فروش با پیامک، شما باید متن مناسبی را برای پیامک های خود انتخاب نمایید. متن پیامک شما باید بر اساس اصول تحقیقاتی و روانشناسی طراحی شده باشد. انتخاب یک متن نا مناسب یا متون آماده موجود در اینترنت نه تنها به روند بازاریابی کمک نمی کند، بلکه برند شما را یک برند خسته و بی خلاقیت نشان می دهد. پس بهتر است که برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن، مقداری از وقت خود را صرف طراحی متون مناسب ارسال پیام بکنید تا بازدهی مطلوبی را نیز دریافت نمایید. سومین نکته ای که برای افزایش فروش با پیامک شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به بازدهی است. همه مشتریان و همه مخاطبین به پیامک های شما علاقه نشان نمی دهند. فرقی ندارد که چقدر استراتژی شما قوی بوده و یا اینکه چقدر متون طراحی شده توسط شما قوی هستند، در هر صورت یک سری از مخاطبین به روش بازاریابی یا محصولات شما علاقه ای نخواهند داشت. پس شما باید جامعه هدف خود را به خوبی درک کنید و بر همان اساس نسبت به تبلیغات اقدام نمایید.

بازاریابی پیامکی

مزایای بازاریابی پیامکی

استفاده از تکنیک های افزایش فروش با پیامک مزایای زیادی را در خود جای داده است. هر کدام از این مزایا بر روی میزان بازدهی نهایی به نحوی خاص تاثیر گذار خواهند بود. در ابتدا به خاطر داشته باشید که این روند در اختیار همه کسب و کار ها قرار می گیرد. فرقی ندارد که شما در حال کار بر روی یک سازمان بزرگ هستید یا اینکه یک شرکت متوسط در اختیار دارید در هر صورت شما می توانید تکنیک های بازاریابی مبتنی بر پیامک را مورد استفاده قرار دهید. حتی کسب و کار های کوچک و مغازه های کوچک محلی هم می توانند این روش بازاریابی را مورد استفاده قرار دهند. جدا از این مسئله، افزایش فروش با پیامک به هزینه زیادی نیاز ندارد. در خیلی از روش های بازاریابی، شما باید هزینه بالایی را صرف تهیه مواد اولیه یا تجهیزات مورد نیاز بکنید یا اینکه بودجه خود را صرف ایجاد کالا های متنوع تر بنمایید. این مسئله برای بازاریابی پیامکی صادق نیست. شما فقط به یک پنل پیامکی نیاز خواهید داشت تا به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نیاز های خود را رفع کنید. البته، بسته به نوع استراتژی که شما آن را مورد استفاده قرار می دهید، میزان بودجه نهایی تغییر پیدا خواهد کرد. اما به صورت عمومی این روش هزینه زیادی را به همراه ندارد.

تکنیک های مهم برای افزایش فروش

تکنیک های روانشناسی برای افزایش فروش با پیامک

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا تکنیک های روانشناسی پر اهمیت برای افزایش فروش با پیامک را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از اولین تکنیک هایی که شما می توانید آن را به کار گیرید مربوط به استفاده از کد های تخفیف می باشد. استفاده از کد های تخفیف ویژه همواره نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. فرقی ندارد که مشتریان به مجموعه شما علاقه مند هستند یا نه، زمانی که کد تخفیف دریافت کنند وارد سایتتان شده و خدمات یا محصولاتتان را مورد بررسی قرار خواهند داد.

پس یکی از اولین تکنیک های روانشناسی بازاریابی پیامکی مربوط به ارسال یک کد تخفیف است. دومین نکته ای که شما باید به آن توجه کنید مربوط به ایجاد احساس نزدیکی و صمیمیت می باشد. خیلی از برند ها پیامک های خشکی را برای کاربران ارسال می کنند که هیچ صمیمیتی در آنها دیده نمی شود. این پیامک ها نه تنها مشکلات جدی را برای کاربران ایجاد می کند، بلکه در نهایت منجر به زده شدن مشتری خواهد شد. پس، بهتر است که پیامک های صمیمی را به کار گیرید. استفاده از نام، نام خانوادگی و کلمات دوستانه در این روند نتایج مطلوبی را به همراه دارد.

در نهایت، آخرین مورد از تکنیک های پر اهمیت برای افزایش فروش با پیامک مربوط به انتخاب یک بازه زمانی مناسب می باشد. هرچه زمانی که شما برای ارسال پیامک به مشتریان انتخاب می کنید بهتر شود، میزان بازدهی هم بهبود پیدا می یابد. پس بهتر است که با آنالیز رفتار مشتریان، بهترین بازه زمانی برای ارسال پیامک به آنها را انتخاب نمایید.  

ارسال پیامک برای یک مشتری خاص

بر خلاف باور عموم مردم، تکنیک های افزایش فروش با پیامک فقط مربوط به همه کاربران یک سایت نیستند! شما می توانید برای یک مشتری خاص به صورت ساده پیامک ارسال کنید. البته که این پروسه مزایای زیادی را در خود جای داده است ولی به صورت کلی، برای ارسال پیامک به سمت یک مشتری خاص، شما باید اطلاعات مربوط به مشتری و لحن اختصاصی به همان فرد را مورد استفاده قرار دهید. البته، بسته به محتوای پیامک ارسالی، اطلاعات درج شده در آن تغییر پیدا می کند. پس شما باید به این مسئله هم توجه داشته باشید. بهتر است که چند متن آماده کنید و از آنها برای ارسال پیامک به سمت مشتریان استفاده نمایید.

پیام های شخصی سازی شده چه ویژگی هایی دارند؟

خیلی از صاحبین کسب و کار های مختلف، برای افزایش تعداد مشتریان خود با استفاده از ارسال پیامک، از متون شخصی سازی شده استفاده می کنند. متن هایی که به صورت اختصاصی توسط کارشناسان یک برند طراحی شده و در اختیار سایر کاربران قرار گرفته اند، مزایای زیادی را در خود جای داده و استفاده از آنها نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت. زمانی که شما از متون شخصی سازی شده و اختصاصی استفاده کنید، دیگر یک برند خسته به نظر نمی رسید. جدا از این مسئله، استفاده از پیامک های شخصی سازی شده دست شما را برای اعمال تغییرات در این مورد باز می گذارد. اگر شما در این زمینه تخصصی ندارید، می توانید خدمات تیم های سوم شخص برای استفاده از این پیامک ها را به کار گیرید.

بازاریابی پیامکی چه تاثیری بر روی کسب و کار دارد؟

در نهایت، به خاطر داشته باشید که بازاریابی پیامکی به صورت مستقیم وضعیت یک کسب و کار را تحت تاثیر خود قرار می دهد. بازاریابی پیامکی پروسه ای پر اهمیت به حساب می آید. فرقی ندارد که شما در زمینه عرضه لباس فعالیت می کنید یا اینکه یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اید، در هر صورت استفاده از این سبک بازاریابی به شما اجازه می دهد تا بازدهی مطلوبی را نیز دریافت نمایید. پس اگر شما هم به دنبال افزایش فروش خود هستید، با خیال راحت می توانید تکنیک های نوین بازاریابی را مورد استفاده قرار دهید.

تاثیرات بازاریابی پیامکی

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، روند افزایش فروش با پیامک یک روند پر اهمیت به حساب می آید که سود زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. در صورتی که شما هم به دنبال افزایش میزان سود کسب شده در مجموعه خود هستید، می توانید روش های نوین و خلاقانه بازاریابی همچون بازاریابی پیامکی را مورد استفاده قرار دهید. این روش نه تنها در نهایت تعداد مشتریان شما را افزایش می دهد، بلکه به شما اجازه می دهد تا خیلی راحت تر نظر سایر افراد در مورد مجموعه تان را تغییر دهید. البته اگر شما تجربه کافی برای فعالیت در زمینه بازاریابی به صورت پیامکی را در اختیار ندارید، می توانید خدمات تیم های مشاوره ای و شرکت های سوم شخص فعال در این زمینه را مورد استفاده قرار دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
موسی ظهیری

موسی ظهیری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

Leave an answer

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • 0935040548
  • support@example.com
آخرین اخبار