• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی در دنیای تجارت الکترونیک

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی در دنیای تجارت الکترونیک

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی در هر کسب و کاری نسخه مخصوص به خود را دارد. به طور کلی ترغیب مشتریان فعلی به تکرار خرید روش ارزانتری است تا یافتن مشتریان جدید! این موضوع در دنیای تجارت الکترونیک به صورت کاملاً دقیق ارزیابی شده است. ایجاد حساب کاربری برای مشتریان، پشتیبانی مشتریان، ایجاد برنامه وفاداری، پیشنهادات مربوط به تخفیف و اعتبار و … همگی کمک می کنند تا مشتریان فعلی حفظ شوند.

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی با ایجاد حساب کاربری

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی برای فروشگاه های آنلاین به نسبت فروشگاه های حضوری شرایط متفاوتی دارد. یکی از ایده های جالب در این راستا ایجاد حساب کاربری برای مشتریان است. با ایجاد حساب کاربری در پنل سایت فروشگاهی، مشتری به راحتی می تواند بررسی کند که چه محصولاتی را در چه دوره زمانی، با چه قیمتی خریداری کرده است. این پروسه سبب می شود تا دسترسی آنی به مشتریان داده شود. از سوی دیگر میزان تخفیف در نظر گرفته شده نیز به مشتریان نمایش داده می شود. حساب کاربری سبب می شود تا مشتری برای خرید مجدد شرایط بهتری داشته باشد. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید بدانید این است که ایجاد حساب کاربری برای مشتری نوعی تعهد نیز محسوب می شود. یعنی شما به عنوان فردی که فروشگاه دارد برای مشتریان ثابت خود اهمیت زیادی قائل هستید. بسیاری از افراد سوال می کنند چگونه فروش خوبی داشته باشیم تا خریدار نیز راضی باشد؟ در پاسخ به این سوال روش های مختلفی وجود دارد. روش اول این است که برای مشتریان سبد رزرو در نظر بگیرید. این ایده که چند صباحی است رایج شده، بسیار پر طرفدار است و بهترین شرایط را به همراه خواهد داشت. خریداران در این شرایط می توانند بدون پرداخت کل مبلغ، محصول مورد نظر خود را وارد سبد رزرو نمایند. بر اساس الگوریتمی که در سایت خود در نظر گرفته اید مبلغ کمی به عنوان بیعانه به مشتری اعلام کنید. مشتری بیعانه را پرداخت می کند و اطمینان حاصل می کند که محصول مورد نظر در سبد خرید وی وجود دارد و زمانی برای او در نظر گرفته می شود تا تسویه حساب نماید.

چگونه فروش خوبی داشته باشیم

تقویت سیستم پشتیبانی از مشتریان

چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی از دید کارشناسان مارکتینگ متفاوت از بازار سنتی است. یکی از ایده های جالب در این راستا تقویت سامانه پشتیبانی از مشتریان است. این روش کمک می کند تا به راحتی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و بتوانید خدمات پس از فروش داشته باشید. در این شرایط فرد یا افرادی باید به عنوان متصدی خدمات مشتریان شناخته شوند. این افراد کمک می کنند تا خدمات پس از فروش و پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته در اختیار مشتریان ثابت و وفادار قرار بگیرد. مثال ساده ای که برای این ایده می توان زد ایجاد پنل چت انلاین و یا میز خدمت است. در این صورت مشتریان به راحتی سوال خود را از مسئول مربوطه می پرسند و یا مشکلات خود را برطرف می سازند. دقت کنید این روش کمک می کند تا مشتریان ناراضی تبدیل به مشتریان وفادار، ثابت و همیشگی شوند. ارزش بازخورد مشتری سبب ارتقای کسب و کار شما می شود. در مجموعه آموزشی استانداردهای طلایی حفظ مشتریان فعلی، پاسخ جالبی به سوال ” چگونه فروش خوبی داشته باشیم، وقتی بازار در رکود است؟ ” داده شده است. به طور کلی مشتریان خدمات سریع، دوستانه و پایدار را به عنوان استانداردهای طلایی فروش در نظر گرفته اند. در صورتی که سیستم پشتیبانی به مشتریان کمک کند تا بتوانند با کمترین دردسر بهترین خرید را داشته باشند یعنی همه چیز دقیق و اصولی ارزیابی می شود و مشتری حتی در زمان رکود بازار نیز اقدام به خرید خواهد کرد. همینطور می توانید بر اساس جایگاه فروشگاه خود در بازار، هدیه کوچکی برای مشتریان در نظر بگیرید تا به نوعی از آنها قدردانی شود.

پشتیبانی از مشتریان فعلی

اجرای برنامه وفاداری مشتریان

برنامه وفاداری مشتریان که با عنوان سیستم حفظ مشتری نیز شناخته می شود، بخش مهمی از اصول چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی را به خود اختصاص داده است. این روش کمک می کند تا انگیزه خرید در مشتریان فعلی بیشتر شود. به طور کلی در این برنامه ها، به مشتریان انگیزه داده می شود تا پاداش های با ارزش بیشتری کسب کنند و اقدام به تکرار خرید خود داشته باشند. این روش مبادله سودآور برای شما و مشتریان محسوب می شود. در واقع مشتری نسبت به خرید خود احساس ارزش می کند و فروشگاه نیز از تکرار خرید به سود خواهد رسید. یکی از روش های ساده این است که برای مشتریانی که حساب کاربری ایجاد می کنند امتیاز در نظر بگیرید. این روش به نوعی مشتریان را ترغیب به سرمایه گذاری می کند چون بدون هیچ هزینه ای امتیاز کسب کرده اند. در برنامه وفاداری مشتریان می بایست ایده های پاداش دهی را بیشتر از قبل دنبال کنید. گزارش های سیستم حسابداری به شما کمک می کند تا پس از دوره مشخصی به راحتی بررسی کنید که بهترین مشتریان از نظر میزان خرید ریالی کدامند. همینطور یک سری نرم افزارهای مکانیزه وفاداری نیز در اختیار آنها قرار می گیرند. این رویکرد سبب ایجاد تعاملات مختلف از مشتریان شما شده و پاداش اختصاصی به مشتریان ارائه می دهد. در صورتی که قصد شما ایجاد پیشنهادات تخفیف است باید سعی کنید همه جوانب را در نظر بگیرید. مثلاً می توانید در قبال بازگشت مشتریان برایشان طرح تخفیف یا اعتبار ویژه در نظر بگیرید. اعمال تخفیف روی محصولات سبب می شود تا مشتریان وارد چرخه دائمی شوند. این روش کمک می کند تا مشتری نسبت به قیمت های نزولی ریسک بیشتری برای خرید نمایند. ارسال کد تخفیف کمک می کند تا مشتریان ترغیب شوند برای خرید بعدی اقدام کنند.

تعادل در قیمت گذاری

چگونه فروش خوبی داشته باشیم و به تبلیغات عالی دست یابیم؟

مشتریان فعلی به عنوان بهترین دارایی یک فروشگاه محسوب می شوند. در مجموعه آموزشی چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی، از خود مشتریان برای تبلیغات و رشد کسب و کار خود استفاده کنید. مشتریانی که از قبل برند شما را می شناسند و با محصولات فروشگاه شما آشنا هستند به صورت خودکار می توانند بخش مهمی از سطح تبلیغات را در بر بگیرند. دقت کنید که صرف زمان و انرژی در این راستا کمک می کند تا تلاش همیشگی برای پیدا کردن مشتریان جدید دنبال شود. از سوی دیگر یک سری راهکارهای قوی نیز وجود دارد که به رشد جریان درآمدی فروشگاه کمک می کند.

اصول چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی تاکید زیادی در شناخت کامل مشتری دارد. در واقع می بایست بازه سنی مشتری، جنسیت، متاهل یا مجرد بودن، اولویت ها، سطح علایق و میزان درآمد مشتریان مشخص شود. یک سری مشکلات در بین بسیاری از مشتریان، مشترک است. با رفع این مشکلات می توانید به راحتی مشتریان را یک گزینه عالی برای تبلیغات بدانید. مشتریان فعلی نوعی سیستم تبلیغات آفلاین محسوب می شوند. در واقع آنها با پیشنهاد فروشگاه نظر به دوستان خود سبب رشد و سودآوری مجموعه شما خواهند شد.

منظور از قانون یک متر در حفظ مشتریان فعلی چیست؟

تحقیقاتی زیادی در راستای چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی صورت گرفته و مشخص شده است که یکی از روش های جالبی که می تواند مشتریان بیشتری را برای یک فروشگاه رقم بزند، رعایت قانون یک متر است. در این روش شما با هر کسی که در فاصله یک متری شما قرار گرفته وارد ارتباط می شوید. البته ارتباطی کاملاً استاندارد و قابل قبول! مثلاً می توانید با افرادی که در صف نانوایی کنار شما ایستاده اند در مورد محصولات یک فروشگاه صحبت کنید. این قاعده سبب می شود تا سطح ارتباطات گسترده تر شود و همه چیز به شکل اصولی دنبال شود. از یاد نبرید برای اینکه بتوانید پاسخ به سوال چگونه فروش خوبی داشته باشیم را پیدا کنید باید آزمون و خطا کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد برای اینکه کسب و کار شما را پیدا نمایند به سراغ بانک های اطلاعاتی می روند.

بانک های اطلاعاتی نیز چگونگی افزایش فروش به مشتریان فعلی آسانتر کرده اند. می توانید در بانک های اطلاعاتی نیز اطلاعات مفیدی در مورد محصولات یک فروشگاه در نظر بگیرید. آپدیت بانک های اطلاعاتی سبب می شود تا بتوانید همه جوانب برای فروش خوب را بررسی کنید. پیدا کردن مشتریان جدید معمولاً به دست مشتریان فعلی صورت می گیرد. مشتریان فعلی تلاش خود را می کنند تا همه جوانب را بررسی کنند و به نوعی بدون هیچ جانب داری اقدام به تعریف یا نقد از یک فروشگاه می کنند. هرچه قدرتمندتر ظاهر شوید سودآوری بیشتری را تجربه خواهید کرد به شرط اینکه در این مسیر از افراد خبره کمک بگیرید.

فروش بیشتر و سودآوری دقیق

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
موسی ظهیری

موسی ظهیری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

Leave an answer

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • 0935040548
  • support@example.com
آخرین اخبار