• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

افزایش فروش خرده فروشی

افزایش فروش خرده فروشی

از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز افزایش فروش خرده فروشی به واسطه روش های نوین مدیریتی، برقرار ارتباط واقعی با مشتریان، تامین محصول از برندهای معتبر و اهمیت به مسئولیت های اجتماعی صورت می گیرد. در نهایت می بایست سیستم تخفیف و پیشنهادات شگفت انگیز نیز در نظر گرفت تا نتایج بهتری حاصل شود.

افزایش فروش خرده فروشی با روش های نوین مدیریتی

دوره دستور دادن رئیس و اجرا کردن توسط کارمند به سر آمده است! این روز ها افزایش فروش خرده فروشی می بایست با در نظر گرفتن سیستم صحیح مدیریتی باشد. دقت کنید که پیشنهادات کارمندان و فروشندگان بخش مهمی از راهکاری های فروش محصول را به خود اختصاص داده است. گاه یک فروشنده بهتر از مدیر عامل سلیقه مشتریان را می شناسد. بنابراین تیم مدیریت باید سطح مشورت کاملاً اصولی و همدلانه با پرسنل داشته باشند. امروزه از تکنولوژی های جدید برای رفاه مشتریان استفاده می شود که خود بخش مهمی از سیستم مدیریتی نوین است. دقت کنید این پروسه سبب افزایش فروش نیز خواهد شد. مثلاً وجود باشگاه مشتریان سبب می شود تا مشتریان وفادار مشخص شوند و به آنها ارزش داده شود.

همینطور وجود یک سری نرم افزارهای مخصوص در راستای خرده فروشی کمک می کند تا مشتریان زمان زیادی را برای خرید صرف نکنند. برقراری ارتباط با مشتریان باید واقعی باشد. به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز اگر خرده فروش هستید، تیم فروش در فروشگاه می بایست دوره های آموزشی برخورد صحیح با مشتریان را طی کرده باشند. آنها می بایست نحوه مکالمه صحیح با مشتری را بدانند و همینطور تحمل انتقاد را نیز داشته باشند. یک مثال ساده در مورد تکریم مشتری این است که بسیاری از مشتریان حس خوبی نسبت به دنبال شدن در داخل فروشگاه (فروشنده پشت سرشان راه برود) ندارند و به نوعی برایشان آزار دهنده به نظر می رسد.

راهکارهای فروش محصول

مهمترین راهکارهای فروش محصول در خرده فروشی ها

تامین محصولات از برندهای سرشناس یکی از بهترین روش های افزایش فروش خرده فروشی محسوب می شود. حقیقت این است که با این تکنیک نیمی از راه را رفته اید. در واقع مشتریان امروزه علاقه به خرید از محصولاتی با کیفیت و برندهای معتبر دارند بنابراین چه خوب است مسیر فروش را با برندهای معتبر دنبال کنید. به گفته دکتر میثم شکری ساز انتخاب محصولات برندهای معتبر تنها بخشی از سیاست های فروش خواهد بود. مثلاً می توانید وارد دایره تبلیغات شهری شوید و یا در صفحه مجازی حضور پررنگی داشته باشید. حقیقت این است حتی چیدمان درست محصولات در فروشگاه برای بسیاری از مشتریان در اولویت است.

این روزها مشتریان حوصله انتظار زیاد را ندارند. در سیستم سودآوری خرده فروشی، می بایست صف انتظار برای مشتریان به کوتاه ترین حد خود برسد. فردی می بایست مسئول بررسی موجودی محصول و همینطور پیدا کردن آن برای مشتریان در سریع ترین زمان ممکن باشد. برای اینکه زمان انتظار حذف شود می بایست ساعات پرفروش را مشخص کنید، در تعویض شیفت پرسنل دقیق عمل کنید و همینطور دوره های تخفیفی در نظر بگیرید.

ارائه تخفیف یک روش همیشه موفق برای افزایش فروش خرده فروشی محسوب می شود. فرقی نمی کند فروشگاه خرده فروشی آنلاین دارید و یا مغازه دار هستید به هر حال مشتریان به دنبال محصولاتی با قیمت ارزانتر هستند. این روش سبب می شود تا مشتری تشویق به خرید شود و در نهایت فروش به بهترین شکل صورت می گیرد. تبلیغات فصلی کمک می کنند تا کالاهای ترند شناسایی شوند. کمپین های فروش در مدت زمان محدود نیز کاربران را تشویق به خرید می کنند. نکته نهایی این است که مشتریان می بایست به واسطه کانال های مختلف در مورد محصولات اطلاعات کامل داشته باشند.

توضیح محصولات

به مسئولیت اجتماعی اهمیت دهید!

شاید مسئولیت اجتماعی را نتوان در لیست مهمترین روش های افزایش فروش خرده فروشی قرار داد اما اهمیت این موضوع این روزها زیاد است. مشتریان اطلاعات بیشتری در مورد مسائل اجتماعی نسبت به گذشته دارند و این موضوع سبب شده تا در سیستم فروش نیز به آن توجه شود. یک مثال ساده در این راستا ارائه کیسه های خرید پارچه ای به جای پلاستیکی است تا به محیط زیست آسیب نرسد. این ایده در بسیاری از فروشگاه های مختلف اجرا شده و نتایج بی نظیری به همراه داشته است.

اگر بخواهیم بهترین راهکارهای فروش محصول و نقاط قوت فروشگاه های زنجیره ای بزرگ را در نظر بگیریم، تشویق مشتریان برای انتخاب آزادانه محصول است! مشتری نباید احساس کند در قفس است. بر باور دکتر میثم شکری ساز هرچه محصولات و خدمات یک فروشگاه بیشتر شفاف سازی شود در نهایت ارزش مشتریان بالا می رود و احساس احترام به انها دست می دهد. این رویکرد سبب افزایش فروش نیز خواهد شد. بهتر است فروشگاه مورد نظر، نظرات کاربران در راستای محصول و خدمات مورد نظر را جمع آوری و تحلیل نماید. برای این کار می بایست از افرادی کمک گرفته شود که اطلاعات کافی و کامل در مورد جمع آوری بازخورد دارند. در این شرایط فروش می تواند وارد چرخه سودآوری شود.

هماهنگی میزان عرضه و تقاضا

می خواهیم در روش های تخصصی تری در خصوص افزایش فروش خرده فروشی ارائه دهیم. تکریم مشتریان موضوع مهمی است و انتخاب محصولات برند و مشهور نیز ارزش خاص خود را دارد اما به هر حال عرضه و تقاضا باید با هم هماهنگ باشد. بسیار مهم است همیشه از موجودی انبار خود اطلاعات کافی داشته باشید. در واقع باید مشخص شود کدام محصول سریع تر فروخته می شود و کدام محصول نیز مدت ها در انبار خاک می خورد! در هر فروشگاهی یک سری محصولات فروش بیشتری دارند بنابراین بسیار مهم است که مقدار کافی از محصول در انبار ذخیره باشد. در چنین شرایطی نیاز به ردیابی یک سری معیارهای کلیدی است که می بایست توسط کارشناسان خبره در عرصه فروش ارزیابی شود. از دید دکتر میثم شکری ساز نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری نیز کمک می کنند تا شرایط عرضه و تقاضا به طور اصولی بررسی شود و همه محصولات در دسترس مشتریان قرار بگیرند.

مدیریت فروش

مشتری محوری اصولی با هدف افزایش فروش خرده فروشی

در راهکاری های فروش محصول در لاین خرده فروشی مشتری محوری اهمیت زیادی دارد. یکی از اقدامات جالب برای افزایش فروش خرده فروشی این است که اسم فروشگاه یا کسب و کار شما در کانال های مختلف دیده شود حتی اگر خرده فروش هستید و به نوعی به شهرت نرسیده اید. برای اینکه بتوانید مشتری محور باشید باید معنای دقیق آن را بدانید. درک درست و واقعی از روحیات مشتریان اصلاً کار ساده ای نیست.

این مطلب ادامه دارد…

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
موسی ظهیری

موسی ظهیری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

Leave an answer

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • 0935040548
  • support@example.com
آخرین اخبار