• 0210000000
  • info@aghayfrosh.com

روش های افزایش فروش در دوران رکود

روش های افزایش فروش در دوران رکود

به گفته دکتر میثم شکری ساز رفتار مشتریان زمانی که رکود به وجود می‌ آید به طور معمول دچار تغییرات زیادی می‌ شود. روش های افزایش فروش در دوران رکود، متفاوت هستند که باید آنها را بشناسید. با شناخت این روش ‌ها می ‌توانید فروش خود را در دوران رکود افزایش دهید. زمانی که رکود به وجود می‌ آید مشتریان ترس از خرید دارند یا اینکه خرید خود را به تعویق می ‌اندازند. در دوران رکود اقتصادی میزان بودجه هر یک از مشتریان بسیار محدود می ‌شود. به همین دلیل تصمیم گیری آنها دشوار می‌ گردد. بیشتر کسب و کارها زمانی که فروش مناسبی ندارند به دنبال افزایش فروش در شرایط رکود بازار هستند.

معرفی روش های افزایش فروش در دوران رکود

هر یک از روش‌ هایی که کمک می ‌کنند میزان فروش کسب و کارها بیشتر شود را به عنوان بهترین استراتژی فروش در زمان رکود می‌ شناسند. برخی از مهم ‌ترین روش های افزایش فروش در دوران رکود عبارت هستند از :

۱. حفظ مشتریان فعلی یا قدیمی

از دید دکتر میثم شکری ساز حفظ مشتریان فعلی را به عنوان بهترین روش افزایش فروش در شرایط رکود و بازار دشوار می ‌شناسند. اگر نمی دانیم در شرایط رکود چه کنیم باید ابتدا مشتریانی که قدیمی هستند را حفظ نمایید. به طور کلی احتمال اینکه مشتریان فعلی خرید خود را از شما تکرار نمایند بیشتر از افرادی است که تاکنون از شما خریدی انجام نداده ‌اند. در شرایطی که وضعیت بازار بی ‌رونق می ‌باشد حفظ مشتریان فعلی اهمیت زیادی دارد. مشتریان فعلی در هر یک از کسب و کارها به عنوان سرمایه‌ های اصلی شناخته می ‌شوند. در دوران رکود باید سرمایه ‌های خود یعنی مشتریان فعلی را حفظ کنید تا میزان فروش محصولات تان کاهش پیدا نکند.

۲. بررسی نیاز مشتری

 بررسی نیاز مشتری را به عنوان یکی دیگر از روش ‌های استراتژی فروش در زمان رکود می‌ شناسند. طبق نظر دکتر میثم شکری ساز نیازهای مشتریان در طی زمان به طور معمول دستخوش تغییرات زیادی می ‌گردد. به همین دلیل انتظار این مسئله که همیشه تقاضای گروهی از انواع محصولات افزایش پیدا کند، اشتباه خواهد بود. شناخت نیاز مشتری باید بر اساس شرایط مشخص شده انجام گردد.

جهت افزایش فروش در شرایط رکود بازار، عرضه بر اساس تقاضا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به همین دلیل با کسب اطلاعات از نیازهای مشتریان می ‌توانیم پتانسیل بازار را مورد بررسی قرار دهیم. این مسئله که شما بدانید در هر یک از کسب و کارهایتان، مشتریان به کدام یک از محصولات نیاز بیشتری دارند بسیار مهم است. با شناخت نیاز مشتریان می‌توانید محصولات خود را در راستای نیاز مشتری تولید کنید.

افزایش فروش در شرایط رکود بازار

۳. ارائه سبد کالای متنوع بهترین روش افزایش فروش در شرایط رکود بازار

 از دید دکتر میثم شکری ساز ارائه سبد کالای متفاوت از محصولات یکی دیگر از روش های افزایش فروش در دوران رکود می ‌باشد. حفظ مشتری فعلی در دوران رکود همانطوری که توضیح دادیم، بسیار مهم است. این امر تنها در صورتی انجام می‌ گردد که شما بتوانید سبد کالای گوناگونی از محصولات را به مشتریان خود ارائه دهید. بزرگتر کردن سبد خرید برای مشتریان اهمیت زیادی خواهد داشت. در واقع یکی از بهترین راه‌ های موجود در زمینه افزایش فروش این است که سبد مشتری گسترده ‌تر شود. نکته ‌ای که در این زمینه باید به آن اهمیت دهید این است که پیشنهاد محصولات گوناگون را طبق سبد کالا مشتری باید با یکدیگر هماهنگ نمایید.

۴. بهبود روابط با مشتریان

 بهبود روابط با مشتریان یکی دیگر از روش های افزایش فروش در دوران رکود به شمار می ‌رود. از نگاه دکتر میثم شکری ساز ایجاد روابط موثر مهم‌ ترین مسئله ‌ای است که در زمینه افزایش فروش و بازاریابی اهمیت دارد. شرایط رکود اقتصادی در بسیاری از کسب و کارها به وجود می ‌آید. هر یک از کسب و کارها که می‌ خواهند فروش خود را در دوران رکود افزایش دهند باید روابطشان را با مشتریان بهبود ببخشند. بهبود روابط با مشتری تنها در صورتی که با این روش با اصول مدیریت فروش هماهنگ باشد، فراهم می‌ گردد. میزان سودآوری شرکت زمانی که مشتری بر اساس نیازهای مدیریت خرید خود را انجام دهد افزایش پیدا خواهد کرد. شناخت مشتری و نیازهای مشتری یکی از مهمترین شروطی است که ارتباط موثر با مشتری ایجاد می ‌کند.

استراتژی فروش در زمان رکود

۵. توسعه روابط با مشتری بهترین روش افزایش فروش در شرایط رکود بازار

 توسعه روابط با مشتری یکی دیگر از روش های افزایش فروش در دوران رکود می ‌باشد. در بسیاری از موارد ارتباطی که بین مشتری و کسب و کار برقرار می‌ گردد، به توسعه نیاز خواهد داشت. دوران رکود با توجه به اینکه تقاضای کمتری دارد بهترین بازه زمانی جهت توسعه روابط مشتری با کسب و کار شناخته می‌ شود. پروسه جلب نظر مشتری و متقاعد سازی او یکی از زمان برترین مواردی است که مدیریت فروش با آن مواجه می‌ گردد. زمانی که روابط به سادگی توسعه پیدا کنند مشتری توجه بیشتری به محصولات کسب و کار شما خواهد داشت. بعد از اینکه روابط مشتری با کسب و کار توسعه پیدا کرد به طور معمول مشتری اعتماد خود را اعلام می‌ نماید. با این روش کسب و کارها می ‌توانند تاثیرگذاری زیادی روی این جلب نظر مشتری داشته باشند.

۶. ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب

 ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب یکی دیگر از روش ‌های افزایش فروش در شرایط رکود و بازار دشوار می ‌باشد. قیمت یکی از اصلی‌ ترین فاکتورهایی است که روی تصمیم گیری مشتریان تاثیر می‌ گذارد. این فاکتور در دوران رکود نقش مهم‌ تری را بر عهده خواهد داشت. فروش محصولات در دوران رکود باید به درستی مدیریت شود. در صورتی که کسب و کارها محصولات با کیفیت را با قیمتی مناسب به مشتریان ارائه دهند می ‌توانند فروش در دوران رکود اقتصادی را چندین برابر کنند. ارائه محصول با کیفیت یکی از مهم ترین مزیت‌ هایی است که در بین کسب و کارها به عنوان رقابت شناخته می ‌شود. برای مدیریت فروش بهتر است که این فاکتور مهم را در مرکز قرار دهیم و به آن توجه زیادی داشته باشیم.

این مطلب ادامه دارد…

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
موسی ظهیری

موسی ظهیری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

Leave an answer

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید ؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • 0935040548
  • support@example.com
آخرین اخبار